30 faktów o Liv

    Na samym wstępie chciałabym powitać wszystkich bardzo serdecznie w 30 faktach o mnie.
Nie chciałabym pisać czegoś w stylu: 1. Jestem Olivia; 2. Mam 17 lat... bo to zwykłe zapełnianie luk w faktach aby było ich więcej, a te wszystkie rzeczy i tak wiecie bądź będziecie wiedzieć z innych naszych wpisów. Chciałam żeby moje fakty były nieoczywiste, żebyście dowiedzieli się rzeczy, o których nie wiedzą przypadkowe osoby, a czasem nawet najbliższe mi osoby.
    Ps: Nad niektórymi faktami sporo myślałam i ostatecznie miałam ich nie pisać, jednak dlaczego miałabym nie napisać czegoś, czego prawdopodobnie nigdy nie miałabym okazji napisać? 
    Dobrze, koniec tej paplaniny. Czas obnażyć moją duszę.

 1. Moje drugie imię to Paulina, jednak ja jestem zdania, że kompletnie ono do mnie nie pasuje i staram się go nie używać. 
 2. Moim imieniem z bierzmowania jest Aniela.
 3. Tuż po tegorocznych świętach Wielkanocnych adoptowałam ślicznego, biało-czarnego kotka znalezionego w lesie, w jakimś starym kartonie. Nazwałam go Kisiek. ♥️
 4. Mam przyrodniego, młodszego brata Williama, który mieszka w Anglii.
 5. Od urodzenia mam problemy z sercem i teoretycznie powinnam nie żyć od 10 lat, a bynajmniej tak twierdzili lekarze gdy miałam 4 lata.
 6. Jestem dość zamknięta w sobie i wbrew pozorom nie lubię mówić o sobie i swoim życiu, pisanie bloga to dla mnie pewnego rodzaju przełamanie tych barier.
 7. Bardzo łatwo się wzruszam, wystarczy moment w filmie, który dla innych nie jest smutny i płaczę jak bóbr. (dlaczego się tak mówi? Bobry płaczą?)
 8. Kiedy ktoś powie coś co mnie dotknie, duszę w sobie emocje i puszczają one dopiero gdy jestem sama.
 9. Przez całe przedszkole, podstawówkę i początki gimnazjum byłam gnębiona i wyśmiewana, przez co zmagałam się z wieloma kompleksami, depresją i nieustającymi załamaniami nerwowymi.
10. Wierzę w duchy, demony i inne nadprzyrodzone rzeczy i stworzenia.
11. Boję się pająków, śmierci, ciemnych uliczek i dresiarzy, bądź dresiarzy w ciemnych uliczkach :D
12. Lubię przebywać wśród znajomych czy rodziny, ale jeszcze bardziej uwielbiam spokój. Często zamykam się wieczorami w ciemnym pokoju i leżę do późna słuchając muzyki lub głuchej ciszy i patrzę przez okno na gwiazdy, niebo, ulicę, liście i czarne gałęzie drzew przez, które przebija się blask księżyca. Właśnie wtedy nachodzi mnie największa wena twórcza.
13. Gdy jestem zdenerwowana lub coś ciąży mi na sercu, nic nie uspokaja mnie lepiej niż malowanie farbami na płótnie, słuchanie muzyki lub pisanie książki.
14. Jestem w trakcie pisania następnej już książki i planuję niedługo opublikować gdzieś jedną z nich.
15. Trzema moimi ulubionymi kolorami są czarny, szary i niebieski.
16. Maluję się od końcówki 2 klasy gimnazjum i bardzo ciężko jest wyjść mi z domu bez choćby lekkiego makijażu bo najzwyczajniej w świecie jestem bardzo blada i wyglądam źle. Mimo tego, że nie raz słyszałam, że nie wyglądam tragicznie... lepiej czuję się w makijażu i gdy tylko wychodzę gdzieś bez niego to mam wrażenie, że wszyscy na mnie patrzą i wolę sobie tego oszczędzić.
17. Chciałabym pojechać do Hiszpanii, Norwegii, Japonii, Grecji, Tajlandii i na Hawaje.
18. Wiążę swoją przyszłość z psychologią i po skończeniu liceum idę na studia w tym kierunku.
19. Gdy się stresuję zagryzam zębami górną lub dolną wargę, czasem tak mocno, że powstają rany i zaczyna lecieć krew. Staram się nad tym panować jednak nie zawsze się udaje. 
20. Uwielbiam deszcz i burzę, gdyby ktoś zagwarantował mi, że nie zachoruję to mogłabym chodzić po deszczu godzinami. 
21. Nie znoszę chodzić w czapkach i związanych włosach, za to w domu rzadko kiedy je rozpuszczam.
22. Mam uczulenie na paprykę, kurz i dym. Od kilku lat zmagam się z całoroczną alergią, czasem śmieję się, że w zimie jest ona spowodowana zimnem, w lecie upałem, na wiosnę pyłkami i kwitnącymi kwiatami, a na jesień gnijącymi w ziemi liśćmi.
23. Uwielbiam zapach palącego się drewna, skoszonej trawy i ziemi po deszczu.
24. Miałam złamaną rękę, skręconą kostkę i powybijane lub połamane prawie wszystkie palce.
25. Moje oczy zmieniają kolor pod względem pogody, gdy jest ciepło i słonecznie są niebieskie, gdy pochmurnie i deszczowo szare, a kiedy pogoda jest zmienna zielone.
26. Mam urodziny w Konstytucję 3 Maja.
27. Jestem straszną ,,zbieraczką,, w moim pokoju można znaleść masę niepotrzebnych dupereli i rzeczy, których nigdy nie użyję i nie używałam. Mimo tego mój pokój nie jest, aż tak zawalony bo wszystko jest pochowane w różne pudełka.
28. Często podejmuję decyzje pod wpływem impulsu, a dopiero później myślę. 
29. Nie znoszę papierosów i nie mam zamiaru palić, a większość alkoholi mi nie smakuje.
30. Nie mogłabym żyć bez seriali, muzyki i filmów.


~Liv

Komentarze